جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یکی از انواع جراحی بینی میباشد که طرفداران زیادی هم دارد .

جراحی بینی فانتزیهر فرد قبل از انجام جراحی بینی فانتزی فرم خاصی را برای بینی خود در نظر می گیرد، برخی از افراد می خواهند که فقط نقص های بینی خود را برطرف نمایند و یک جراحی بینی طبیعی داشته باشند و برخی دیگر از افراد مخصوصا خانم ها خواستار این موضوع هستند که بینی آن ها فرم عروسکی یا فانتزی بعد از جراحی داشته باشد ، به گونه ای که نوک بینی سر بالا باشد، با جراحی بینی فانتزی تغییرات واضحی در چهره بوجود می آید .

برای گرفتن تصمیم نهایی در رابطه با نحوه جراحی بینی فانتزی باید تمامی نظرات جراح را در نظر بگیرید، شاید بینی شما ویژگی های لازم را برای جراحی بینی فانتزی نداشته باشد و با انجام این جراحی فرم زیبایی در بینی شما ایجاد نشود.

ویژگی بینی فانتزی

ویژگی بارز بینی فانتزی قوس روی بینی و سر بالا بودن نوک بینی است، در حین جراحی بینی فانتزی ، بینی نازک و کوچک می شود و فرم زیبایی در بینی ایجاد می شود .

نتیجه جراحی بینی فانتزی

در صورتی که نتیجه جراحی زیبایی بینی مطلوب باشد می تواند زیبایی و جذابیت فرد را دو چندان کند، در حین جراحی بینی فانتزی با توجه به فرم و ساختار بینی تغییرات لازم در چهره ایجاد می شود .

نتیجه جراحی بینی فانتزی

 

این جراحی بینی باید به گونه ای صورت گیرد که متناسب با سایر اجزای دیگر صورت باشد.

در صورتی که جراحی زیبایی بینی با دقت و مهارت بالایی انجام شود میتوان بهترین نتیجه را از جراحی بینی فانتزی دریافت کرد و به همان فرم بینی که در نظر داشتید دسترسی پیدا کنید.

این جراحی بسیار حساس می باشد قوس بروی بینی نباید به گونه ای ایجاد شود که فرد بعد از این جراحی با مشکلات تنفسی مواجه شود علاوه بر ظاهر، سلامت بیمار باید مد نظر گرفته شود .

مشاوره با جراح درباره جراحی بینی فانتزی 

در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی ، جراح موفق در رینوپلاستی  سوالاتی را مطرح می کند تا هدف شما را از جراحی، شکل و نوع بینی درک کند.

در این جلسه مشاوره بر اساس خواسته شما از جراحی توضیحاتی داده می شود، جراح با توجه به نوع بینی و جنس پوست شما اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد .

معاینات بینی قبل از جراحی بینی فانتزی 

نوع بینی شما در این جلسه مورد بررسی قرار می گیرد در صورتی که بینی شما گوشتی با غضروف ضعیف باشد، جراح توصیه می کند که جراحی بینی فانتزی انجام ندهید زیرا این نوع از بینی ها بدلیل اینکه غضروف و استخوان قوی ندارند، فرم بینی بعد از جراحی بصورت فانتزی و عروسکی در نمی آید .

معاینات بینی قبل از جراحی بینی فانتزی در جلسه مشاوره تمامی اطلاعات لازم را در اختیار جراح خود قرار دهید، اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا بیماری خاصی دارید به پزشک خود اطلاع دهید شاید نیاز باشد زمان جراحی به تعویق بیافتد .

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

رعایت نکات مراقبتی در به دست آوردن نتیجه بهتر از جراحی بینی بسیار تاثیرگذار است به همین علت توصیه می شود که تمام نکات مراقبتی را رعایت نمائید.

نکات مراقبتی که ذکر می شود به صورت کلی میباشد و برای مطلع شدن از نکات دقیق مراقبتی باید با جراح بینیخودصحبت نمائید زیرا مدت دوره نقاهت بستگی به نوع بینی نیز دارد .

 • پس ازجراحی بینی مجاز به استحمام هستید ولی به علت تاثیرداروهای بیهوشی ، روز اول فرد هوشیاری کامل ندارد و بهتر است از حمام کردن بپرهیزد.
 • بلافاصله بعد از جراحی بینی ، اسپلینت بینی بر روی ساختار بینی گذاشته خواهد شد و تا زمانی که اسپلینت بر روی بینی میباشد نباید خیس شود ، معمولا ۵ الی ۷ روز پس از جراحی بینی فانتزی  ، اسپلینت از روی بینی برداشته خواهد شد ، بنابراین ۵ الی ۷ روز صورت نباید خیس شود و زمان استحمام نیز از شستن صورت دوری کنید.

این نکات را بعد از جراحی بینی فانتزی رعایت کنید

 • برای تمیز کردن صورت از دستمال مرطوب یا دستمال نمدار استفاده نمائید.
 • مواد جویدنی مانند هویج ، گوشت ، خیار و غیره را استفاده نکنید و رژیم غذایی نرم را به کار ببرید .
 • سر را خم نکنید و زمانی که خواب هستید ، سر حداقل ۳۰ درجه بالاتر از بدن باشد .
 • صحبت کردن ،خمیازه کشیدن و خندیدن خود را کنترل کنید تا نتیجه جراحی بینی فانتزی تحت تاثیر قرار نگیرد .
 • فعالیت های سنگین و ورزش تا مدت زمانی که جراح بینی اعلام می کند ممنوع میباشد.
 • مصرف دخانیات و مشروبات الکلی نیزرا تا دو ماه قبل از جراحی بینی فانتزی ترک کنید .
 • از ضربه زدن به بینی بپرهیزید.
 • بینی را ماساژ ندهید حتی اگر ماساژ به شکل آرام انجام شود .
 • رابطه جنسی تا مدت زمان کوتاهی ممنوع میباشد زیرا باعث افزایش ضربان قلب و هیجان می شود که این امر می تواند بر روی نتیجه جراحی بینی فانتزی تاثیرمنفی بگذارد.

هزینه جراحی بینی فانتزی

مدل بینی تاثیری در مشخص کردن هزینه ندارد ، به همین دلیل جراحی بینی فانتزی تفاوتی با جراحی بینی طبیعی یا نیمه فانتزی ندارد .

در واقع مهم ترین فاکتورهای تعیین هزینه این جراحی بینی موارد زیر هستند:
 • نوع بینی
 • دستمزد جراح بینی
 • هزینه های بیمارستان
 • مشکل بینی که باید رفع شود .

زمان انتخاب مهمترین جراح بینی در تهران به میزان مهارت او توجه بیشتری داشته باشید ، مخصوصاً زمانی که اقدام به جراحی بینی فانتزی می کنید چون فرم بینی فانتزی دارای ظرافت است و جراح بینی باید مهارت و دانش بالایی داشته باشد .

کمی افراط در فرم دهی بینی فانتزی می تواند منجربه نارضایتی بیمار و بد شدن شکل بینی شود به همین علت حتماً نمونه کارهای جراح بینی را از نزدیک ببینید تا از میزان مهارت او مطلع شوید .

بهترین جراح بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یا عروسکی  ، جراحی حساسی میباشد زیرا میزان تغییرات اعمال شده بسیار مهم است و اگر در اعمال تغییرات افراط شود ، شکل بینی دیگر زیبا نخواهد شد .

حتی دراین  جراحی بینی  نیز رعایت زوایا بین لب ، پیشانی و بینی مهم میباشد به همین دلیل در انجام تغییرات نباید زیاده روی کرد .

جراح بینی فانتزی باید به خوبی بتواند بینی را به شکل فانتزی تغییر دهد  و دقت داشته باشد که در فرم دهی بینی افراط نکند.

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی

افراد مناسب این نوع جراحی اشخاصی هستند که ، بینی های استخوانی با پوست نازک و غضروفی محکم را داشته باشند

برای اینکه این جراحی بینی  موفق و مورد رضایتی متقاضی واقع شود باید به بهترین جراح بینی  مراجعه نمایید تا با بررسی ساختار و نوع بینی بهترین روش جراحی بینی انتخاب شود .

جراحی بینی فانتزی

لازمه انجام این جراحی بینی این است که غضروف و  بافت بینی مستحکم باشد و بینی پوست نازکی داشته باشد و بتواند ظرافت کاری هایی که روی بینی اعمال می شود را نمایش دهد.

افرادی که بینی های استخوانی دارند ، کاندیدای مناسب برای انجام جراحی بینی فانتزی اجزای صورت کوچک و عرسکس هستند .

سلامت عملکرد تنفسی بینی را بهترین جراح بینی فانتزی در اولویت کار خود قرار می دهد و تناسب بینی را بادیگر اجزای صورت حفظ خواهد کرد.

 

 

افراد باید به این نکته دقت نمایند که جراح بینی را تحت فشار قرار ندهند که بینی را بیش ازاندازه  کوچک کند که تناسب بینی با چهره به هم بخورد و عملکرد تنفس بینی دچار مشکل شود.

مشخصات ظاهری بینی فانتزی یا عروسکی این است که قوس روی بینی ر  ، نوک سربالا و اندازه ای  کوچک تر ا دارا می باشد

این جراحی بینی مناسب اشخاصی است  که دارای بینی گوشتی با پوست ضخیم نمیباشند ، برای جراحی بینی های گوشتی مناسب ترین نوع جراحی بینی مدل بینی طبیعی جراحی شده است.

 

بینی نیمه فانتزی چیست ؟

ترکیبی از بینی فانتزی و بینی طبیعی میباشد.برخلاف بینی طبیعی ، فرم بینی کمی قوس دار و به سمت بالا میباشد.فرم بینی مانند بینی فانتزی کاملاً تراشیده شده و ظریف نیست ولی بینی نسبت به بینی طبیعی فرم بیشتری را دارد .مدل بینی سرسره ای مشخصاتی چون قوس زیاد روی بینی ، بیش از حد سربالا بودن بینی و کوچک شدن بینی را دارد ولی این نوع از بینی ها خیلی طرفدار ندارد

زیرا برای انجام جراحی بینی رعایت زاویه بین لب و بینی بسیار مهم است  و جراح بینی باید با معیارهای زیبا و زیبا شناختی آشنایی داشته باشد  تا فرم مناسبی را برای بینی ایجاد کند.

جراحی بینی فانتزی

اگر نوک بینی بیش از اندازه به سمت بالا باشد یا سایز بینی بیش از حد کوچک شود ، بینی دیگر جلوه زیبایی نخواهد داشت و فرمی غیر طبیعی پیدا می کند .

بنابراین برای انتخاب جراح بینی خوب دقت لازم را داشته باشید  و بینی های فانتزی که توسط جراح بینی مورد نظر جراحی شده اند را حتماً مشاهده کنید تا بهترین جراح بینی  را انتخاب کنید.

 

دکتر حیدری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *