متخصص ارتوپد کیست ؟

متخصص ارتوپد  کیست ؟

در واقع افرادی که نیاز به متخصص ارتوپد  دارند قطعا در قسمتی از استخوان و مفاصل خود دچار درد و یا  ناراحتی هستند. بنابراین برای تشخیص درد و معالجه خود باید نزد متخصص ارتوپدی بروند که آسیب و دردی که وجود دارد ابتدا باید عللش تشخیص داده شود و پزشک بتواند درد در این ناحیه را کاهش دهد و عوارض ناشی از روش های درمان را نیز به حداقل برساند.

ارتوپد یکی از شاخه های رشته های پزشکی است که مسئولیت آن تشخیص، مراقبت و درمان بیمارانی است که به مشکلات سیستم اسکلتی عضلانی مانند مفصل ها، استخوان ها و اعصاب برخورده اند و به متخصصانی که در این رشته کار می کنند متخصص ارتوپد گفته می شود. هر متخصص ارتوپدی با همه زوایای سیستم اسکلتی عضلانی آشنا می باشد باید دارای تخصص ویژه ای در نواحی منحصر به فردی از بدن مانند ستون فقرات، لگن، زانو، پا، دست، شانه و آرنج نیز باشد.که در واقع پس از اینکه پزشک متخصص ارتوپد فارغ التحصیل شد می تواند در یکی از رشته های مذکور دوره فوق تخصص خود را طی کند و فلوشیپی خود را دریافت نماید.

 

متخصص ارتوپد کیست

 

متخصص ارتوپد   کسی است که پس از اینکه دوره های تحصیل خود را در این زمینه گذراند همواره در تلاش است که  تاثیر گذارترین روش را برای درمان بیمار خود انجام دهد و این کار را از وظایف خود می داند. متخصص ارتوپد  برای درمان بیماری از هر دو روش جراحی و غیر جراحی بنا به نوع بیماری و تشخیص اولیه استفاده می کند و همچنین درمانی را انتخاب می کند که بتواند تاثیراتی خوبی بر روند بیماری داشته باشد و همواره این نکته را در نظر دارد که کمترین آسیب به بیمار در حین درمان به بیمار برسد تا دردی به دردهای مراجعین و بیماران عزیز وارد نشود.

بهترین متخصص ارتوپد

بهترین متخصص ارتوپد  بعد از معاینه و تشخیص  نوع بیماری باید در مورد بیماری و روش های درمان با بیمار صحبت کند و انواع مشاوره و راهنمایی ها را برای بیمار انجام دهد و جراحی را به عنوان آخرین روش درمانی برای مشکلات اسکلتی و عضلانی در نظر بگیرد و بیمار را با رویکردهای درمانی مانند فیزیوتراپی درمان کند و زمانی که روش های درمانی جایگزین و غیر جراحی موجب بهبودی نشدند در آخر جراحی را به بیمار خود توصیه و تجویز کند. بنابراین بهترین متخصص ارتوپد پزشکی است که علاوه بر مهارت، تجربه در برخورد با بیمار را نیز رعایت کند تا بیمار با اعتماد به او به معالجه بیماری خود بپردازد.

 

بهترین متخصص ارتوپد

ویژگی بهترین متخصص ارتوپد

بهترین متخصص ارتوپد ، پزشکی است که تلاش کند از بین روش های موجود برای درمان موثرترین و کم هزینه ترین نوع درمان را در جهت رفع مشکل بیمار انتخاب کند و به بیماران حود تجویز نماید.

 

متخصص ارتوپد نقش مهمی در ارائه مراقبت های اورژانسی دارد و باید ازهر دو روش جراحی و غیر جراحی برای درمان آسیب های اسکلتی و عضلانی، بیماری های ستون فقرات، آسیب های ورزشی، تومورها، عفونت ها و اختلالات مادرزادی استفاده  کند و یک روش درمانی موثر انتخاب کند که موجب بهبود سطح کیفیت زندگی بیمار شود و این نکته را حتما باید در نظر داشت که انتخاب روش درمان باید به گونه ای باشد که پس از جراحی روند بازشگت بیمار به زندگی عادی و روزمره با سرعت بیشتری انجام شود.

انتخاب متخصص ارتوپد

زمانی که فردی برای بر طرف کردن مشکل اسکلتی عضلانی خود می خواهد به متخصص ارتوپد  مراجعه کند برای اوانتخاب بهترین متخصص ارتوپد  با توجه به ناحیه آسیب دیده ازاهمیت ویژه ای برخوردار است. از آنجایی که روشهای درمان پیشنهاد داده شده توسط پزشک متخصص ارتوپد دربهبود هرچه سریعتر فرد بسیار موثر است، بنابراین در انتخاب متخصص به نکاتی از قبیل تجربه و سابقه کاری و اخلاقی پزشک مورد نظرو تحقیق از بیماران سابق حتما توجه کنید و بدانید که انتخاب متخصص ارتوپد  در تخصص های شانه، گردن و ستون فقرات، دست، لگن و زانو، پا و مچ پا و اطفال حائز اهمیت است و بسیار مهم می باشد.

 

جراح ارتوپدی

 

جراح ارتوپدی: اینستاگرام پروتز سینه در زمان های گذشته شکستگی ها‌، در رفتگی‌ها و بیماری‌های استخوان و مفاصل معمولا توسط متخصص جراح عمومی درمان می‌شد. از اواخر دهه ۴۰ خورشیدی که متخصصین ارتوپدی تحصیل کرده وارد ایران شدند کم کم رشته جراحی ارتوپدی برای مردم شناخته شد و بیماری‌های استخوان و مفاصل و همچنین  شکستگی‌ها و در رفتگی‌ها توسط جراح ارتوپد درمان شد.

جراح ارتوپدی به درمان بیمارانی که بیماری‌های استخوان، مفاصل و ستون فقرات دارند می‌پردازد که این بیماری‌ها شامل شکستگی‌ها و دررفتگی‌ها، فلج‌های مادرزادی و اکتسابی، ترمیم زردپی‌ها و اعصاب محیطی و درمان تومورهای استخوانی می باشد.

ارتوپدی شاخه ای از علم جراحی محسوب میشود که فعالیت آن در زمینه سیستم حرکتی بدن می باشد. سیستم حرکتی شامل استخوان ها، مفاصل، عضلات و دیگر بافت هایی می شود که در اندام های حرکتی موجود هستند. جراح ارتوپدی که متخصص استخوان و مفاصل یا جراح استخوان و مفاصل یا ارتوپد هم می باشد سعی می کند با روش های جراحی و غیر جراحی مشکلات سیستم حرکتی بدن را درمان کند.

جراح ارتوپدی کیست و چه کاری انجام میدهد؟

کمر درد، آسیب‌های ورزشی، آرتروز و گرفتگی عضلات گردن از آسیب های استخوانی-عضلاتی است که بر وضعیت و شرایط جسمی بیمار اثر می‌گذارد. تمامی حرکات انسان با مداخله بافت‌ها و استخوان‌ها صورت می‌گیرد و یک عارضه، ناراحتی، سفتی یا شکنندگی در این دو بخش مهم از جسم می‌تواند تمامی عملکرد بدن را مختل کند که در این صورت حتی ممکن است انجام کارهای ساده روزمره نیز غیرممکن گردد.

بهترین جراح ارتوپد

جراح ارتوپدی، این عوارض موجود در ساختمان استخوانی و عضلاتی را به خوبی می شناسد و بهترین مرجع برای درمان، تسکین و رفع نشانه‌های مشکلات و دردهای استخوان و عضلانی  می باشد.

جراح ارتوپدی قادر است پاره ای از مشکلات استخوانی-عضلاتی را بدون نیاز به جراحی و از طریق ورزش، درمان دارویی و دیگر روش‌های بازسازی، درمان کند. در صورتی هم که جراح ارتوپدی تشخیص دهد که انجام جراحی ضرورت دارد ممکن است درمان از طریق جراحی را برای بیمار انجام دهد.

جراح ارتوپدی قادر است بیمارانی از تمامی سنین و حتی افراد مسن را در شرایط مختلفی مثل  پارگی، شکستگی، اختلالات، بیماری‌ها، ناهماهنگی‌ها، پیچ‌خوردگی‌ها رو گسستی عضلات و استخوان‌ها درمان نماید. نکته مهمی که در مراجعه به جراح ارتوپدی وجود دارد اینست که بیمار باید در هنگام مراجعه به جراح ارتوپدی به خوبی از دستورات پزشک خود پیروی نماید و با همکاری همه‌جانبه، طبق نظر جراح ارتوپدی پیش برود.

 

وب سایت دکتر حکیمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *